Центр правової допомоги

Центр правової допомоги для кінематографістів

При Українському кіноінституті працює Центр правової допомоги для кінематографістів, який займається вирішенням конфліктів і спорів між найманими працівниками і роботодавцем, між замовником і підрядником, між партнерами по бізнесу, між юридичними особами, захистом авторських і суміжних прав та інше.

Наші юристи і партнери мають досвід ведення трудових і господарських справ у кіно- і телегалузі, з захисту авторських і суміжних прав.

Ми пропонуємо такі послуги:

1. Консультація

2. Медіація

3. Представництво та захист інтересів у державних органах влади і в суді

4. Сприяння у створенні первинних профспілкових осередків на кіно- і телевиробництві для захисту прав працівників

 

Консультація

Наш центр надає кваліфіковану юридичну консультацію кінематографістам, підприємствам і організаціям, які працюють у сфері кіно- і телевиробництва, а саме:

– надання пояснень з питань трудових і господарських спорів, порушення авторських і суміжних прав, питань при укладанні трудових, авторських договорів і господарських контрактів

– допомога в обранні найбільш прийнятного формату захисту своїх інтересів: медіація та/або захист у державних органах влади і в суді,

– оформлення позовних заяв, скарг та інших юридичних документів.

Також ми можемо залучати до процесу фахівців Української Гельсінської спілки з прав людини, з якою маємо домовленість про співробітництво. Конфіденційність при розгляді справ гарантується.

 

Медіація

Медіація (англ. mediation – посередництво) — вид альтернативного врегулювання спорів, метод вирішення спорів із залученням посередника (медіатора), який допомагає сторонам конфлікту налагодити процес комунікації і проаналізувати конфліктну ситуацію таким чином, щоб вони самі змогли обрати той варіант рішення, який би задовольняв інтереси і потреби усіх учасників конфлікту. На відміну від формального судового чи господарського процесу, під час медіації сторони доходять згоди самі — медіатор не приймає рішення за них.

Нами опрацьована методика медіації, яка добре зарекомендувала себе в світі.

У багатьох розвинених країнах медіація використовується як обов’язкова стадія досудового врегулювання конфліктів.

Переваги медіації

• Економія часу
• Зниження вартості процесу вирішення спору
• Можливість впливати на результат
• Конфіденційність процедури
• Можливість збереження або відновлення ділових взаємин з партнерами
• Можливість запобігти виникненню подібних конфліктів у майбутньому
• Гарантія виконання рішення (у випадку успішної медіації)

Принципи медіації:

• Добровільність. Кожна з сторін добровільно приймає рішення щодо участі у переговорах і усвідомлює, що рішення може бути досягнуте тільки шляхом співробітництва. Є можливість добровільного припинення процесу на будь-якому етапі.
• Конфіденційність. Усе, що відбувається на медіації не розголошується ані медіатором, ані сторонами, про що підписується договір.
• Щирість намірів щодо вирішення конфлікту.
• Неупередженість посередника. Під час процесу медіатор не займає позицію однієї з сторін, не оцінює їх, а в рівній мірі допомагає обом. Медіатор є нейтральним відносно конфлікту (не «втягується» у суперечку) і, в той же час, щиро прагне допомогти сторонам знайти найкраще для обох рішення.
• Розподіл відповідальності. Сторони несуть відповідальність за прийняття рішення та його виконання, медіатор – за дотримання правил та принципів процедури.
• Правомочність сторін.
• Неформальність та гнучкість процедури медіації.

 

Захист інтересів у державних органах влади і в суді

Якщо не вдалося вирішити спори і захистити інтереси шляхом медіації, тоді потрібно звертатися до державних органів чи в суд.

Наші партнери надають кваліфіковану юридичну допомогу для:

– оформлення позовних заяв, скарг та інших юридичних документів,

– здійснення представництва інтересів громадян, підприємств і організацій у судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій при розгляді цивільних, господарських, адміністративних справ, захист та представництво в кримінальних справах та справах про адміністративні правопорушення.

– здійснення представництва громадян і захист їхніх прав і законних інтересів у центральних і місцевих органах виконавчої влади і в органах місцевого самоврядування.

 

Сприяння у створенні первинних профспілкових осередків на кіно- і телевиробництві для захисту прав працівників

Якщо на вашому підприємстві чи під час тимчасової праці на проекті часто трапляються випадки порушення ваших трудових прав, то краще разом з іншими співробітниками створити первинну профспілкову організацію для постійного і ефективного захисту своїх прав і інтересів.

Профспілки створюються громадянами, пов’язаними спільними інтересами за родом їх професійної (трудової) діяльності (навчання) з метою здійснення представництва та захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки.

Наш центр надає консультації щодо створення профспілкових осередків на кіно- і телевиробництві, допоможе провести необхідні дії і оформити документи для державної реєстрації вашої профспілки, а також зареєструвати її в органах реєстрації.

Новостворені профспілкові осередки можуть розраховувати на подальшу нашу юридичну допомогу у своїй роботі.

З відповідями на найбільш поширені питання щодо захисту прав кінематографістів можна ознайомитися за посиланням.

Для первинної консультації звертайтеся за контактами:

Тел: (099) 974 62 36
Email: info{at}filminstitute.org.ua (помітка у темі листа «Правова допомога»)