Український кіноінститут шукає сценарії фільмів на тему науки і техніки
Український кіноінститут пропонує сценаристам взяти участь в програмі Інституту «Санденс» і Фонду Альфреда Слоуна на отримання гранту для написання сценарію до повнометражного художнього фільму на тему науки і техніки.
Інститут «Санденс» і Фонд Альфреда Слоуна нададуть сценаристам можливість отримати грант, а молоді сценаристи або початківці можуть стати членом Товариства творчих лабораторій.
Обрані учасники отримають грошову винагороду, підтримку наукового консультанта, а також творчі та стратегічні коментарі на період розробки сценаріїв.
Приймаються історії не тільки про науку як таку (під це визначення потрапляє математика, високі технології, медичні дослідження і інше), але такі, що включають в себе цікавих персонажів і захоплюючий сюжет.
Відбірники розглянуть також заявки історичних фільмів і байопіків, однак закликають мислити ширше і використовувати цю тему як тло історій про людей, про вплив науки на їхнє життя, відносини і погляд на світ. Як приклад, фільм «Людина, яка змінила все» (Moneyball), головний герой якого використовує статистичний підхід, щоб зібрати бейсбольну команду.
Науково-фантастичні проекти, а саме фільми, дія яких відбувається в найближчому або далекому майбутньому, в сюжеті яких присутні допустимі в теорії, але неможливі на даний момент дослідження, не можуть брати участь в програмі. Приклад – фільм «Гаттака».
Історії на тему медицини розглядаються, але сюжети, що розповідають про конкретні хвороби, при цьому повинні розкривати сам процес їх дослідження і лікування.
На отримання гранту можуть претендувати всі сценаристи, незалежно від досвіду, тоді як на участь в лабораторії можуть розраховувати тільки початківці, у фільмографії яких не більше одного екранізованого повнометражного сценарію.
Проект повинен бути художнім повнометражним фільмом – документальні картини і анімація не розглядаються.
Взяти участь у програмі можуть люди з усього світу, проте проект повинен бути написаний англійською мовою: це може бути як докладний трітмент, так і повноцінний сценарій, але для участі в лабораторії розглядаються тільки готові тексти.
Одержувачам гранту будуть надані:
– 20 000 доларів США для підтримки на час роботи над сценарієм;
– 5 000 доларів США на наукового консультанта і дослідження;
– Креативний радник на час роботи;
– Можливість вступити в лабораторію;
– Креативна і стратегічна підтримка Feature Film Program.
Український кіноінститут відбирає на свій розсуд з поданих заявок кращі і бере на себе підготовку та переклад матеріалів англійською мовою для подачі на грант. Надалі Кіноінститут планує екранізувати сценарії, які будуть створені в рамках грантової програми.
Український кіноінститут приймає сценарні заявки українською, російською або англійською мовами у довільній формі до 26 серпня 2016 року.
0 Comments