Про нас

лента

Український кіноінститут – це громадська організація, яка займається вивченням і консалтингом інновацій у кіновиробництві і аудіовізуальній індустрії, умов для виходу українського кіно на глобальний ринок, прогнозуванням майбутнього української кіноіндустрії на період до 2030 року і правовим захистом кінематографістів.

Наш девіз: «Глобальне кіно для суспільства майбутнього»

Сфера наших інтересів і діяльності:

Аналіз і моніторинг української кіноіндустрії, впровадження системи єдиного стандарту дослідження індустрії

Підтримка і проведення науково-дослідних проектів у сфері кіно і аудіовізуальної індустрії

Вихід українського кіно на глобальний ринок

ОТТ/VOD платформи для кінодістрибуції

Використання Big Data у кінобізнесі і маркетингу

Використання технології Blockchain у кінобізнесі і прав на інтелектуальну власність

Еволюція авторського права і інтернет-піратства під впливом новітніх технологій

Віртуальна, доповнена, змішана реальність у кінематографі

Інтерактивні і livestream аудіовізуальні художні і документальні проекти

Майбутнє українського кінематографу і індустрії

Підтримка і виробництво науково-популярних фільмів

Підтримка і виробництво соціально значущих художніх і документальних фільмів

Підтримка і проведення тематичних кінофестивалів

Захист трудових, соціальних і авторських прав учасників кіновиробництва

Чому саме Кіноінститут

Український кіноінститут створено для дослідження і підтримки поетапної модернізації української кіноіндустрії і подальшому її розвитку.

Кіноінститути є у багатьох країнах Європи, США та інших частинах світу. У більшості з них вони створені державою і виконують роль державного регулятора і фінансиста кіноіндустрії. Розвиток кіноінститутів можна розділити на 2 шляхи: державний і громадсько-державний (європейський і англосаксонський).

Державний – це коли кіноінститут створено і фінансовано державою на усіх етапах розвитку (Польський, Шведський, Норвезький, Данський і всі інші кіноінститути у Європі). Громадсько-державний – це коли кіноінститут спочатку було створено як громадську або приватну організацію, а потім держава приєдналася до його фінансування і управління, при цьому кіноінститут залишається громадською організацією. Таким шляхом пішли Британський і Американський кіноінститути.

Український кіноінститут йде шляхом англосаксонської моделі. Ми бачимо такий вид розвитку найбільш ефективним в умовах колапсу державного управління і дефіциту державного бюджету. Головна мета – це створення прибуткового інноваційного кінобізнесу в Україні, орієнтованого на міжнародний ринок.

Наші цінності

Ми визначили своїми головними цінностями: інноваційність, креативність, компетентність і толерантність.

Що для нас означають ці поняття:

Інноваційність – це здатність до впровадження нововведень, що забезпечують зростання ефективності кінопроцесу і якості кінопродукції;
Креативність – творчі здібності, що ведуть до створення принципово нових ідей;
Компетентність – наявність знань і досвіду, необхідних для виконання нашої місії;
Толерантність – повага до інших поглядів, звичаїв, звичок, яка є ознакою відкритої для всіх ідейної течії, що не боїться порівняння з іншими точками зору.

На наш погляд всі ці якості важливі для впровадження інновацій в українську кіноіндустрію і для трансформації існуючого суспільства.

Інновації в кіноіндустрії – це нові технології та способи організації виробництва, дистрибуції та демонстрування фільмів. Актуальним є створення умов для впровадження передових технологій в українську кіноіндустрію.

Вихід на міжнародний кіноринок можливий тільки за умови створення у світі запиту на якісне кіно з України.

Трансформація суспільства – це процес придбання ним нових якостей, які відповідають вимогам майбутнього. Кіно як найпопулярніший та найдоступніший вид масового мистецтва допомагає формувати в суспільстві нові риси, необхідні для життя в майбутньому.