Проекти

лента — копия

Аналітичний та моніторинговий центр

Незалежний моніторинг та аналіз аудіовізуального ринку України, впровадження системи єдиного стандарту дослідження індустрії, розробленої за методологією Європейської аудіовізуальної обсерваторії.

Основна роль Центру – моніторинг аудіовізуального ринку України та складання звітів з розвитку кіно-, телеіндустрії, аудіовізуальних послуг онлайн, індустрії відеоігор і віртуальної реальності, а також збір, обробка і використання великих баз даних (Big data).

Завдання Центру – зробити аудіовізуальну індустрію України більш зрозумілою для інвесторів і доступною завдяки інформації про неї.

Центр покликаний проводити регулярний моніторинг ринку та правового середовища кіно-, теле- та відеоіндустрії, індустрії відеоігор, а також нововведень аудіовізуального сектора (таких як, «відео за запитом», інтернет-трансляції, віртуальної реальності). Проводити дослідження суспільно-державних механізмів у сфері кіно, телебачення, відеоігор і аудіовізуального сектора в інтернеті. Зробити зібрану інформацію доступною для фахівців, бізнесу і держави.

Центр працюватиме за 3 напрямками:

інформація про ринки та фінансування індустрії,
інформація про регуляторні та законодавчі ініціативи в аудіовізуальній індустрії,
інформація і аналітика з використанням великих баз даних (Big data) в аудіовізуальній індустрії.

Центр правової допомоги для кінематографістів

Український кіноінститут відкрив Центр правової допомоги для кінематографістів і зі сприяння у створенні первинних профспілкових осередків на кіно- і телевиробництві за підтримки Української Гельсінської спілки з прав людини.

Центр надає юридичну допомогу кінематографістам при порушенні їхніх прав, норм законів і договорів з боку роботодавців в особі продакшн і постпродакшн-студій, ренталів, акторських агенцій, кінокомпаній, телекомпаній і тп. У разі потреби Кіноінститут може представляти інтереси кінематографістів у відносинах з роботодавцями, державними органами і у суді.

Окремо надаються консультації і допомога у створенні первинних профспілкових осередків на кіно- і телевиробництві для запобігання порушення прав і інтересів кінематографістів у майбутньому.

Виробництво власних аудіовізуальних проектів

Український кіноінститут заснував компанію “Ю.ЕФ.АЙ. Продакшнз” для виробництва власних аудіовізуальних проектів, а саме:

1. Соціально значущі фільми і серіали, важливі для суспільства з культурної, історичної або соціальної точки зору.

2. Фільми і серіали для VOD (відео за вимогою) платформ для виходу українського кіно на міжнародний кіноринок. VOD платформи швидко розвиваються у всьому світі і вже є альтернативою для кінотеатрального ринку. За прогнозами у 2018 році бокс-офіси VOD і кінотеатрів у світі зрівняються.

3. Інноваційні аудіовізуальні проекти. Такі проекти створюватимуться на перетині кіно, відеоігор і віртуальної чи доповненої реальності спільно з виробниками відеоігор і компаніями, які займаються розвитком VR/AR (девайсів і програм для віртуальної чи доповненої реальності).

Онлайн-кінотеатр сучасного українського кіно

Міжнародний TV&VoD сервіс DIVAN.TV спільно з Українським кіноінститутом працюють на створенням онлайн-кінотеатру сучасного українського кіно. Понад 2 мільйона зареєстрованих користувачів сервісу DIVAN.TV у всьому світі зможуть дивитися кращі українські фільми абсолютно безкоштовно.

Для українських кінематографістів з’явиться легальна площадка для дистрибуції і популяризації своїх фільмів онлайн в Україні та світі з охопленням потенційної аудиторії в 2 мільйона осіб, яка буде тільки зростати.

Також це буде відмінний інструмент для вивчення своєї аудиторії, її вподобань за рахунок вивчення баз даних (Big data), а також прямої комунікації з глядачами. Все це дозволить зрозуміти, як зробити наступні кінопроекти більш захоплюючими і конкурентними в порівнянні з іноземними фільмами.