Illustration

Про Український кіноінститут

Український кіноінститут займається дослідженням і підтримкою поетапної модернізації української кіноіндустрії і подальшого її розвитку.

Український кіноінститут – це громадська організація, створена у 2015 році, яка займається вивченням кіноіндустрії, умов для виходу українського кіно на глобальний ринок і правовим захистом кінематографістів.
Наш девіз: «Глобальне кіно для суспільства майбутнього»
Сфера наших інтересів і діяльності:
Аналіз і моніторинг української кіноіндустрії, впровадження системи міжнародного стандарту дослідження індустрії
Підтримка і проведення науково-дослідних проєктів у сфері кіно і аудіовізуальної індустрії

  • Читати далі

    Вихід українського кіно на глобальний ринок

    Еволюція авторського права і інтернет-піратства під впливом новітніх технологій, включно зі штучним інтелектом

    Майбутнє українського кінематографу і індустрії
    Підтримка і виробництво науково-популярних фільмів
    Підтримка і виробництво соціально значущих художніх і документальних фільмів
    Підтримка і проведення тематичних кінофестивалів
    Захист трудових, соціальних і авторських прав учасників кіновиробництва

    Чому саме Кіноінститут
    Український кіноінститут створено для дослідження і підтримки поетапної модернізації української кіноіндустрії і подальшому її розвитку.
    Кіноінститути є у багатьох країнах Європи, США та інших частинах світу. У більшості з них вони створені державою і виконують роль державного регулятора і фінансиста кіноіндустрії. Розвиток кіноінститутів можна розділити на 2 шляхи: державний і громадсько-державний (європейський і англосаксонський).
    Державний – це коли кіноінститут створено і фінансовано державою на усіх етапах розвитку (Польський, Шведський, Норвезький, Данський і всі інші кіноінститути у Європі). Громадсько-державний – це коли кіноінститут спочатку було створено як громадську або приватну організацію, а потім держава приєдналася до його фінансування і управління, при цьому кіноінститут залишається громадською організацією. Таким шляхом пішли Британський і Американський кіноінститути.
    Український кіноінститут йде шляхом англосаксонської моделі. Ми бачимо такий вид розвитку найбільш ефективним в умовах колапсу державного управління у сфері кіноіндустрії і дефіциту державного бюджету. Головна мета – це створення прибуткового інноваційного кінобізнесу в Україні, орієнтованого на міжнародний ринок.

    Наші цінності
    Ми визначили своїми головними цінностями: інноваційність, креативність, компетентність і толерантність.
    Що для нас означають ці поняття:
    Інноваційність – це здатність до впровадження нововведень, що забезпечують зростання ефективності кінопроцесу і якості кінопродукції;Креативність – творчі здібності, що ведуть до створення принципово нових ідей;Компетентність – наявність знань і досвіду, необхідних для виконання нашої місії;Толерантність – повага до інших поглядів, звичаїв, звичок, яка є ознакою відкритої для всіх ідейної течії, що не боїться порівняння з іншими точками зору.
    На наш погляд всі ці якості важливі для впровадження інновацій в українську кіноіндустрію і для трансформації існуючого суспільства.
    Інновації в кіноіндустрії – це нові технології та способи організації виробництва, дистрибуції та демонстрування фільмів. Актуальним є створення умов для впровадження передових технологій в українську кіноіндустрію.
    Вихід на міжнародний кіноринок можливий тільки за умови створення у світі запиту на якісне кіно з України.
    Трансформація суспільства – це процес придбання ним нових якостей, які відповідають вимогам майбутнього. Кіно як найпопулярніший та найдоступніший вид масового мистецтва допомагає формувати в суспільстві нові риси, необхідні для життя в майбутньому.